Zaal Concordia in Rotselaar heropent na grondige renovatie

Op 9 oktober heropende de vernieuwde zaal Concordia in Rotselaar. De locatie, die al decennialang het hart vormt van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia en vele andere verenigingen, kreeg een duurzame en toekomstgerichte renovatie.
De renovatiewerken omvatten een volledig vernieuwd dak, nieuwe elektriciteitsvoorzieningen met energiezuinige verlichting, een modern systeemplafond en een nieuwe vloer die de zaal een moderne uitstraling geeft. Daarnaast werd de capaciteit van de zaal uitgebreid.
Hiermee is Concordia klaar om niet alleen muziekverenigingen, maar ook scholen, academies en andere culturele organisaties te verwelkomen.

De zaal is niet alleen vaste thuisbasis van de harmonie, het jeugdorkest en De Ceciliaantjes, maar wordt ook gebruikt door de Hagelandse Academie voor Muziek en Woord en het CVO. Op beschikbare momenten kan de zaal als repetitieruimte verhuurd worden aan andere verenigingen. De verschillende ruimtes kunnen ook gehuurd worden door inwoners.
De opening voor het grote publiek vindt plaats op zondag 12 oktober om 15 uur. Iedereen is welkom om de vernieuwde zaal te ontdekken tijdens een feestelijke namiddag met muziek en ontmoeting. Op het programma staat een optreden van de blaaskapel BöBöBlech.
De heropening is het resultaat van de inzet van vele vrijwilligers en de steun van partners.
De gemeente Rotselaar verleende een renteloze lening. Het initiatief werd ook ingediend als plattelandsproject door muziekvereniging Sint-Cecilia. Het kreeg hiervoor 27.794 euro LEADER-subsidies toegekend, middelen van de Europese Unie, Vlaanderen en Vlaams-Brabant, verkregen via het LEADER-programma voor het Hageland.
“Met deze renovatie wordt een waardevolle cultuurplek toekomstbestendig gemaakt. Het toont hoe een dorpszaal erfgoed kan bewaren en zich tegelijk kan aanpassen aan de noden van vandaag en morgen”, zegt Monique Swinnen, voorzitter LEADER Hageland+.
“Dit project is een mooi voorbeeld van hoe investeringen in energiezuinigheid en infrastructuur hand in hand gaan met het versterken van het gemeenschapsleven. Concordia wordt zo nog meer een centrale ontmoetingsplaats in Rotselaar en de regio”, besluit Tom Dehaene, gedeputeerde voor plattelandsbeleid.

Tom Dehaene
Monique Swinnen
Pierre-Bernard Van Acker
Frank Ilsbroux