Koop lokaal, koop op de markt
April is Maand van de Markt

Van 1 tot en met 30 april organiseren de 5 Vlaamse provincies de Maand van de Markt. Deze campagne zet in op het aantrekkelijker maken van de markt in een levendige handelskern. In Vlaams-Brabant doen 28 gemeenten mee, goed voor meer dan 35 concrete markten.
“We zijn blij dat 28 gemeenten deelnemen aan de vierde editie van de Maand van de Markt, ons initiatief om in april de lokale markten in de schijnwerpers te zetten. De lokale markten spelen een belangrijke rol in de uitbouw van een lokaal economisch beleid en het levendig houden van de handelskernen. Ze fungeren ook als ontmoetingsplaats waar men op gezellige wijze de lokale horeca kan leren kennen. We geven de deelnemende gemeenten een standaardpakket met materiaal, zoals affiches en invulformulieren”, zegt Ann Schevenels, gedeputeerde voor economie.
De Vlaams-Brabantse deelnemende gemeenten zijn: Aarschot, Asse, Beersel, Begijnendijk, Diest, Dilbeek, Geetbets, Gooik, Haacht, Halle, Herne, Kampenhout, Keerbergen, Kortenberg, Landen, Lennik, Leuven, Liedekerke, Meise, Merchtem, Opwijk, Oud-Heverlee, Pepingen, Rotselaar, Scherpenheuvel-Zichem, Sint-Pieters-Leeuw, Tienen en Tremelo.
Wie zijn aankopen op de markt doet, maakt kans op mooie prijzen
Tijdens de Maand van de Markt kunnen klanten bij de marktkramers deelnemen aan een spaaractie. Marktbezoekers kunnen invulkaarten verzamelen door hun aankopen te doen op de markt. De invulkaarten worden verzameld in een box op de markt. Een onschuldige hand trekt meerdere winnaars. Wie meer aankoopt, ontvangt meer invulkaarten en maakt meer kans om een mooie prijs te winnen. Consumenten kunnen ook een code invullen op de website www.maandvandemarkt.be om deel te nemen.
Nieuw dit jaar is dat de provincie Vlaams-Brabant ook prijzen schenkt.
“Zo kunnen deelnemers verblijfcheques in toeristische logies, etentjes of manden met streekproducten winnen. Op de manier willen we tonen wat voor lekkers onze mooie provincie te bieden heeft”, zegt gedeputeerde Ann Schevenels.

Stad Leuven zet in op markten
De stad Leuven neemt, in samenwerking met de Leuvense Marktbond, de marktleiding en de marktkramers, actief deel aan de Maand van de Markt.
“We zijn een stad die de markt hoog in het vaandel draagt, met zowel in de stad als in de deelgemeenten, Heverlee, Wijgmaal, Kessel-Lo, populaire markten. Tijdens de Maand van de Markt tot en met eind april maken we die markten extra feestelijk, met versierde kramen, winacties, livemuziek en kleine attenties. Op die manier willen we mensen verleiden om vooral de essentie van de markt te komen ontdekken: verse producten van hier, op een volkse manier aan de man gebracht”, zegt Johan Geleyns, Leuvens schepen van handel.

Meer info: www.maandvandemarkt.be
Ann Schevenels
Johan Geleyns
Alexander Leysen
Frank Ilsbroux