Financiering restauratie dak Kasteel van Huizingen is rond

Erfgoedstichting Vlaams-Brabant (ERF) heeft voldoende middelen gevonden voor de noodzakelijke restauratie van het dak van het kasteel van het Provinciedomein Huizingen. Dankzij een erfgoedpremie van 250.000 euro van agentschap Onroerend Erfgoed en een aanvullende financiering van zo'n 2 miljoen euro door de provincie Vlaams-Brabant kunnen deze werken in 2026 van start gaan.
Uit een recente inspectie door Monumentenwacht blijkt dat verschillende natuurstenen elementen in het dak van het Kasteel van Huizingen loszitten en dat ernstige waterinsijpeling het gebouw bedreigt.
“De tand des tijds heeft het kasteel zichtbaar aangetast, waardoor ingrijpen nu dringend nodig is. Om de historische waarde en esthetiek van het gebouw te bewaren, werd een restauratieplan in werking gesteld”, zegt Bart Nevens, gedeputeerde voor erfgoed en voorzitter van ERF.
De kostprijs voor de restauratiewerken aan het dak werd geraamd op 2.300.000 euro. Erfgoedstichting Vlaams-Brabant vroeg en verkreeg een erfgoedpremie van 250.000 euro van agentschap Onroerend Erfgoed voor de restauratie van het dak. De restkost van de werken, zo'n 2 miljoen euro, worden door de provincie Vlaams-Brabant betaald.
“Het kasteel is een icoon van ons domein, een plaats met geschiedenis en betekenis voor velen. Dankzij dit restauratieproject kunnen bezoekers nog generaties lang genieten van een prachtig historisch monument in een groene, ontspannende omgeving”, zegt Ann Schevenels, gedeputeerde voor de provinciedomeinen.
Bart Nevens
Ann Schevenels
Dirk Bollen
Veronique Guillaume
Frank Ilsbroux