52 Straffe Streek gemeenten in de bloemetjes gezet

Op maandag 1 december werden 52 Vlaams-Brabantse gemeenten gehuldigd als Straffe Streek Gemeente.
De actie 'Straffe Streek Gemeente' werd in het leven geroepen om de Vlaams-Brabantse hoeve- en streekproducten te verankeren in heel de provincie en haar gemeenten.
Ondertussen hebben al 52 van de 63 gemeenten het label 'Straffe Streek Gemeente’.
Het gaat om Aarschot, Affligem, Asse, Beersel, Begijnendijk, Bekkevoort, Bertem, Bever, Bierbeek, Boortmeerbeek, Boutersem, Diest, Dilbeek, Geetbets, Glabbeek, Grimbergen, Haacht, Halle, Herent, Hoegaarden, Hoeilaart, Holsbeek, Huldenberg, Kampenhout, Kapelle-op-den-Bos, Keerbergen, Kortenaken, Kortenberg, Landen, Leuven, Lennik, Linter, Lubbeek, Meise, Opwijk, Oud-Heverlee, Overijse, Pajottegem, Pepingen, Roosdaal, Rotselaar, Scherpenheuvel-Zichem, Sint-Pieters-Leeuw, Steenokkerzeel, Ternat, Tervuren, Tielt-Winge, Tienen, Tremelo, Vilvoorde, Zemst en Zoutleeuw.
Streek- en hoeveproducten zijn producten met een uniek verhaal en gemaakt met heel veel passie door de producent. Wie deze producten (vaak rechtstreeks) koopt, bevordert de korte keten en verkleint de ecologische voetafdruk, wat het milieu ten goede komt. Ook het is ideaal om je streek cadeau te geven in een straf streekpakket De streekeigen producten vormen een mooi uithangbord voor een gemeente. Zo wordt er kleinschalige recreatie en toerisme ontwikkeld, wat dan weer leidt tot een stimulering van de lokale economie en regionale werkgelegenheid.
Tom Dehaene, gedeputeerde voor streekproducten.
Een Straffe Streek Gemeente wordt men als men aan een aantal criteria voldoet . Zo moet een gemeente de streek-en hoeveproducten zichtbaar maken in het gemeentehuis, streekpakketten als cadeau geven bij gelegenheden en deze gebruiken in de dagelijkse werking, bijvoorbeeld als drank in het gemeentehuis of bij recepties. Ze moeten de streek- en hoeveproducten ook promoten en ondersteunen. Dat kan door de publicatie van een artikel in hun magazine of de organisatie van een boerenmarkt.
Paul Vleminckx, voorzitter van Streekproducten Vlaams-Brabant vzw
www.straffestreek.be
Tom Dehaene
Joke Gilles
Anja De Wolf


